۰
plusresetminus
خودمونی یا زوج نو

با اجرای مهران رجبی

مسابقه «خودمونی» در حالی در کنداکتور شبکه سه قرار گرفته است که حاشیه های آن بیش از متن مورد توجه بوده.
با اجرای مهران رجبی
مسابقه «خودمونی» در حالی در کنداکتور شبکه سه قرار گرفته است که حاشیه های آن بیش از متن مورد توجه بوده. عمده جنجال ها به انتخاب مهران رجبی برای اجرای این مسابقه برمی‌گردد. مسابقه‌ای که بعد از کناره‌گیری باربد بابایی جایگزین «زوجی نو» شده است.
«خودمونی» با هدف ایجاد نشاط و سرگرمی ساخته شده و بنظر می رسد جایگزینی است برای مسابقه «زوجی نو». آن مسابقه ترکیبی از ایده های چند برنامه خارجی و داخلی بود که با حضور زوج های جوان روی آنتن شبکه سه می رفت. «زوجی نو» در طول پخش با انتقاد تند رسانه ها همراه بود و تنها نقطه قوت آن به اجرای باربد بابایی برمی گشت.
بعد از کناره گیری بابایی از اجرا در تلویزیون، تهیه کننده «زوجی نو» یعنی حامد خانی، مسابقه «خودمونی» را به آنتن رساند. «خودمونی» هم یک نوع مسابقه است؛ با این تفاوت که رقابت صرفا میان زوج های جوان برگزار نمی شود و سایر اعضای خانواده هم در آن حضور دارند. بخشی چالش ها مثل تشخیص خوراکی با چشم بسته و لب خوانی همانی است که در «زوجی نو» وجود داشت.
«خودمونی» در دکوری نسبتا بزرگ تولید می شود که المان های آن قرار است مفاهیم خانه های قدیمی ایرانی را یادآور شود. با این حال صحنه خالی از عناصر شاد و جذاب است و از این منظر فضای آن به دل نمی نشیند.
ضعف دیگر «خودمونی» مطول بودن برنامه است که همین اتفاق باعث می شود ایراد چالش ها بیشتر به چشم بیاید. تمهیداتی مثل حرکت سریع دوربین که در «زوجی نو» تبدیل به مشخصه بود، در این برنامه هم وجود دارد تا موارد مشابه «خودمونی» بیش از پیش شود.
با این تفاسیر می توان نتیجه گرفت، برخلاف خبر برخی رسانه ها، رجبی جایگزین مهران مدیری نشده ؛ بلکه «خودمونی» بدل «زوجی نو» است نه «دورهمی».
مهران رجبی به عنوان مهمان و بازیگر زیاد در تلویزیون دیده می شود. او این شب ها در مقام بازیگر سریال «آزادی مشروط» را روی آنتن شبکه یک دارد و شرکت کننده مسابقه «جواهر سرخ» شبکه نسیم است. رجبی در «خودمونی» با شرکت کننده ها شوخی می کند، در تلاش است هیجان برنامه را بالا ببرد و … با این حال کوشش او به بار ننشسته و نتوانسته طنازی های ذاتی خود را به برنامه تزریق کند.
بعد از بالا گرفتن انتقادها نسبت به اجرای رجبی، تهیه کننده «خودمونی» مصاحبه ای با خبرگزاری تسنیم انجام داد و از عملکرد مجری برنامه دفاع کرد. او گفته: «برای مجری «خودمونی» نیاز به هنرمندی داشتیم که در جایگاه ریش سفید برنامه در کنار پدربزرگ و مادربزرگ که شرکت‌کنندگان اصلی مسابقه‌اند قرار بگیرد. همچنین در زندگی‌ شخصی‌اش موفق بوده باشد. در نهایت با توجه به قدرت طنازی و مقبولیت ایشان بین خانواده‌ها بهترین گزینه آقای رجبی بودند.»
  https://cinemaideal.ir/vdch.znit23n6mftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین