۰
plusresetminus
رییس سازمان سینمایی گفت:متاسفانه جشنواره‌های سینمایی که این سال‌ها برگزار می‌شود صرفا نقش مهمانی داشته‌اند و در تولید فیلم‌ها نقشی نداشته‌اند.
جشنواره‌های سینمایی صرفا نقش مهمانی داشته‌اند

به گزارش ایسنا، محمد خزاعی در جشنواره فیلم شهر ضمن تقدیر از هنرمندانی که در این سال‌ها در حوزه ساخت فیلم‌های اجتماعی کار کردند؛ عنوان کرد: وظیفه تولید آثار درحوزه شهری و شهروندی می‌تواند وظیفه موسسه تصویر شهر باشد البته که سازمان سینمایی نیز وظیفه دارد تا به عنوان بازوی کمکی در این راه کمک کند.

او درباره جشنواره فیلم شهر گفت: اگر برای تمام جشنواره‌های سینمایی که در ایران برگزار می‌شود، درست سیاست‌گذاری کنیم در حل بسیاری از مشکلات سینمای ایران تاثیرگذار خواهند بود به خصوص شهرداری که در این سال‌ها تلاش کرده است که به جز برگزاری جشنواره در تولید فیلم‌ها نقش داشته است.
او ادامه داد: متاسفانه جشنواره‌های سینمایی که این سال‌ها برگزار می‌شود صرفا نقش مهمانی داشته‌اند و در تولید فیلم‌ها نقشی نداشته‌اند؛ هرسال در شهرداری شاهد تولید فیلم هستیم؛ وظیفه تولید آثار در حوزه شهری و شهروندی می‌تواند وظیفه موسسه تصویر شهر باشد البته که سازمانی نیز وظیفه دارد تا به عنوان بازوی کمکی در این راه کمک کند.
رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه این سازمان با انتخاب درست سوژه‌ها می‎‌تواند مسیر این راه را هموار سازد؛ بیان کرد: ما در سازمان سینمایی وظیفه سنگینی را بر دوش داریم و اگر پروانه ساخت آثار را به درستی صادر کنیم آن زمان در جشنواره‌های موضوعی مثل فیلم شهر آثار درخوری حضور خواهند داشت به طور مثال در هیچ یک از فیلم‌های سینما درباره فرهنگ خاص مردم کلان‌شهر تهران صحبت نشده است ما در فیلم‌های اخیر فقط نگاه مدرنیته حاکم در این شهر را نشان می‌دهیم، اگر می‌خواهیم به موضوعات اساسی شهری برسیم این کار فقط با تولید و خلق اثر میسر خواهد شد و جشنواره فیلم شهر در این راه پرچم دار است.
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، به دبیری مجید اکبرشاهی از ۲۷ تیر آغاز شده و برگزاری آن تا ۳۱ تیر در پردیس سینما گالری ملت ادامه دارد. https://cinemaideal.ir/vdcd.n0x2yt0o5a26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین