۰
plusresetminus
بازبینی ۵۹ فیلم در جشنواره فجر بدون افتتاحیه

جشنواره در سایه کرونا

جشنواره در سایه کرونا
سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر پس از بازبینی قطعی ۵۹ فیلم، بدون مراسم افتتاحیه و در صورت صدور مجوز، با اکران مردمی در تهران و برخی استان‌ها برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، کمتر از دو هفته تا شروع جشنواره فیلم فجر باقی مانده و هفت داور این رویداد مدتی است مشغول تماشا و داوری فیلم‌هایی هستند که حائز شرایط حضور در جشنواره شده بودند. . پس از آنکه ۱۱۰ فیلم برای شرکت در جشنواره ثبت‌نام کردند، دبیرخانه آثار رسیده را با قوانین جشنواره تطبیق داد و نام ۶۲ فیلم را به عنوان آثاری که امکان حضور در جشنواره و داوری، داشتند معرفی کرد. ابتدا قرار بود ۲۰ دی‌ماه آخرین مهلت برای ارسال نسخه DCP فیلم‌ها باشد ولی با توجه به حجم بالای کارهای فنی در استودیوها بعضی فیلم‌ها فرصت بیشتری خواستند و این مهلت امروز، ۳۰ دی‌ماه به پایان می‌رسد.
براین اساس طبق آخرین پیگیری‌ها، نام ۵۹ فیلم به عنوان متقاضی شرکت در جشنواره نهایی شده‌ و سه فیلم گویا به دلیل آماده نشدن در فرصت باقی‌مانده انصراف داده‌اند. . از جمله «لاک‌پشت و حلزون» به کارگردانی رضا حماسی که روز گذشته به طور رسمی اعلام شد به جشنواره نمی‌رسد. البته هنوز قطعی نیست که تمام این ۵۹ فیلم به داوری برسند، چون ابتدا باید مجوز آن‌ها در شورای پروانه نمایش صادر شود و بعد هر فیلمی که مجوز گرفت در اختیار هیات داوران قرار می‌گیرد.
از میان ۶۲ فیلمی که ابتدا معرفی شدند، بیش از دو سوم آن‌ها پروانه نمایش نداشتند و به همین دلیل هیات داوران ابتدا مشغول تماشای فیلم‌هایی شدند که پروانه نمایش داشتند. در روزهای گذشته اعضای شورای پروانه نمایش نیز فشرده‌تر به تماشای فیلم‌های بدون مجوز پرداخته و تاکنون ۲۱ فیلم بازبینی شده که به برخی از آن‌ها اصلاحیه‌هایی وارد شده اما همه مجوز گرفته‌اند.
طبق پیگیری ایسنا این مجوزها صرفا برای نمایش در جشنواره فیلم فجر صادر می‌شوند و بیشتر اصلاحیه‌ها موردی هستند و ممکن است با زمان اکران عمومی تفاوت داشته باشند، چون الان باید نکاتی اصلاح شوند که در زمان کوتاه باقی‌مانده تا شروع جشنواره قابل انجام باشند. همچنین بیشتر فیلم‌های مهم امسال هنوز بازبینی نشده‌اند و احتمالا در آخرین روزها به دست داوران می‌رسند.
در دوره از جشنواره فیلم فجر جوایز بخش مواد تبلیغاتی شامل عکس، پوستر، تیرز و آنونس همانند سال قبل در اختتامیه اهدا می‌شود؛ اختتامیه‌ای که فعلا پیش بینی شده است که به صورت حضوری و محدود برگزار شود. https://cinemaideal.ir/vdcfa.dvww6djiig.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما