۰
plusresetminus
مریل استریپ با چشمانی اشکبار در شب افتتاحیه هفتادو هفتمین جشنواره فیلم کن، نخل طلای افتخاری را پذیرفت.
مریل استریپ نخل طلای افتخاری کن را از ژولیت بینوش گرفت
مریل استریپ با چشمانی اشکبار در شب افتتاحیه هفتادو هفتمین جشنواره فیلم کن، نخل طلای افتخاری را پذیرفت.

به گزارش سینماایده آل به نقل از ورایتی، مریل استریپ نخل طلای افتخاری خود را دیشب (سه شنبه) در جشنواره فیلم کن در حالی پذیرفت که با تشویق شدید ۲ دقیقه‌ای و در حالی که همه حضار ایستاده بودند، از او استقبال شد.

این بازیگر ۷۴ ساله برنده ۳ جایزه اسکار، جایزه خود را از دست ژولیت بینوش، بازیگر مشهور فرانسوی که خودش هم احساساتی شده بود، دریافت کرد. بینوش به استریپ گفت: وقتی شما را روی پرده می‌بینم، شما را نمی‌بینم … این قدرت از کجا می‌آید؟ با همین قدرت به دنیا آمده اید؟

بینوش همچنین از استریپ به عنوان یک گنج بین‌المللی یاد کرد و با نام بردن از محبوب‌ترین نقش‌های استریپ، از «انتخاب سوفی» تا «جولی و جولیا» گفت: شما نگاه ما به سینما را تغییر دادید.

استریپ در سخنرانی خود از کن به خاطر استقبال پس از ۳۵ سال تشکر کرد. او آخرین بار با فیلم «فرشتگان شیطان» در سال ۱۹۸۹ در کن حضور داشت. وی درباره کلیپی که از نقش های ماندگارش تهیه شده بود، گفت: مثل نگاه کردن از پنجره قطار سریع السیر بود، تماشای پرواز جوانی‌ام تا میانسالی‌، درست به جایی که امشب روی این صحنه ایستاده‌ام.

وی افزود آخرین باری که در کن حضور داشت مادر سه فرزند بود، نزدیک به ۴۰ سال داشت و فکر می‌کرد کارش به پایان رسیده است.

استریپ سخنرانی خود را با گفتن این جمله به پایان رساند: خیلی متشکرم که از چهره من خسته نشدید و از قطار پیاده نشدید.

این بازیگر نمادین و پرکار در طول تقریباً پنج دهه فعالیت حرفه‌ای خود ۲۱ بار نامزد اسکار شده و ۳ بار برای «کرامر علیه کرامر» (۱۹۸۰)، «انتخاب سوفی» (۱۹۸۳) و «بانوی آهنین» (۲۰۱۲) این جایزه را دریافت کرده است.

مراسم سه‌شنبه شب و شب افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۴ تا حدی با مضمون استریپ چیده شده بود و حتی موسیقی فیلم «مامامیا» روی فرش قرمز پخش می‌شد.

امسال جورج لوکاس نیز در مراسم اختتامیه نخل طلای افتخاری را دریافت خواهد کرد. https://cinemaideal.ir/vdcg.n9trak9wwpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما