۰
plusresetminus
معرفی نمایندگان ۴۲ کشور به آکادمی؛

بلژیک، فنلاند و پرتغال هم راهی اسکار ۲۰۲۴ شدند

بلژیک «فال»، فنلاند «برگ‌های افتاده» و پرتغال «زندگی بد» را به آکادمی اسکار معرفی کردند.
بلژیک، فنلاند و پرتغال هم راهی اسکار ۲۰۲۴ شدند
بلژیک «فال»، فنلاند «برگ‌های افتاده» و پرتغال «زندگی بد» را به آکادمی اسکار معرفی کردند.
 
به گزارش سینماایده آل به نقل از هالیوود ریپورتر، بلژیک «فال» ساخته بالوجی اولین فیلم از یک رپر که روی صندلی کارگردانی نشسته را به عنوان نماینده خود برای اسکار ۲۰۲۴ در بخش بهترین فیلم بین المللی معرفی کرد.

این درام رئالیسم جادویی درباره کوفی (با بازی مارک زینگا) یک مرد جوان کنگویی است که پس از سال‌ها زندگی در بلژیک، به زادگاهش، کینشاسا برمی‌گردد تا با خانواده‌اش دوباره پیوند برقرار کند.

کوفی با یک خال بزرگ به دنیا آمده و همین موجب شد تا مادرش او را به اروپا تبعید کند. در طول فیلم، بالوجی ۴ داستان از افرادی را که از سوی جامعه خود به اتهام جادوگری طرد شده‌اند تصویر می‌کند.

«فال» محصول مشترک بلژیک، هلند، کنگو، فرانسه و آفریقای جنوبی است و پیش از این در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درآمد و جایزه چشم‌انداز جدید را برای بالوجی به ارمغان آورد.

لوویا گیارکی از هالیوود ریپورتر در نقد خود، این فیلم را «برخوردی هنرمندانه و جذاب از تجربه دیاسپوریک آفریقایی» خوانده است.

بلژیک سال پیش با «نزدیک» ساخته لوکاس دونت نامزدی اسکار را کسب کرد. این کشور تاکنون ۸ بار نامزدی اسکار را به دست آورده اما هرگز موفق به کسب جایزه در این بخش نشده است.

به گفته ورایتی پرتغال هم فیلم «زندگی بد» ژائو کانیخو را به عنوان نماینده خود انتخاب کرد. این فیلم امسال برنده جایزه خرس نقره‌ای هیات داوران جشنواره فیلم برلین شد.

داستان این فیلم در هتلی خانوادگی می‌گذرد و داستان گروهی از زنان از نسل‌های مختلف یک خانواده را تصویر می‌کند که روابط‌شان با یکدیگر تلخ و مسموم شده است. ورود غیرمنتظره نوه دختری به این فضای ظالمانه ایجاد دردسر می‌کند و نفرت‌های پنهانی و انباشته شده را رو می‌آورد.

فنلاند هم با «برگ‌های افتاده» ساخته آکی کائوریسماکی به اسکار می‌رود. این فیلم که پیشتر برنده جایزه هیات داوران کن و جایزه بزرگ فیپرشی شده با بازی آلما پویستی و جوسی واتانن داستان ۲ فرد تنها است که به‌طور اتفاقی در یک شب در هلسینکی با هم آشنا و در این میان به دلیل اعتیاد مرد به الکل با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند.

آخرین مهلت برای معرفی فیلم‌های منتخب هر کشور به آکادمی اسکار ۲ اکتبر (۱۰ مهر) است. تاکنون ۴۲ کشور نمایندگان خود را به اسکار معرفی کرده‌اند.
 
https://cinemaideal.ir/vdcj.metfuqehysfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما