۰
plusresetminus
در فاصله چند روز تا پایان جشنواره فیلم کن، فیلم جدید «آکی کوریزماکی» با عنوان «برگ‌های افتاده» توانسته بالاترین نمره را در جدول منتقدان اسکرین در جشنواره کن به دست آورد.
«برگ‌های افتاده» فیلم محبوب منتقدان کن شد
در فاصله چند روز تا پایان جشنواره فیلم کن، فیلم جدید «آکی کوریزماکی» با عنوان «برگ‌های افتاده» توانسته بالاترین نمره را در جدول منتقدان اسکرین در جشنواره کن به دست آورد.

به گزارش سینماایده آل از اسکرین، تراژدی-کمدی «برگ‌های افتاده» به کارگردانی «آکی کوریزماکی» کارگردان شناخته شده فنلاندی با نمایش در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن مورد توجه منتقدان سینمایی قرار گرفت و با کسب چهار نقد با امتیاز ۴ از ۴ (عالی) و با متوسط نمره ۳.۲، در حال حاضر بیشترین اقبال را از سوی منتقدان در کن دریافت کرده است.

داستان فیلم «برگ‌های افتاده» درباره دو فرد تنهاست که یک شب در شهر هلسینکی به تور تصادفی همدیگر را ملاقات می‌کنند و تلاش می‌کنند اولین عشق زندگی خود را پیدا کنند.

در حال حاضر فیلم‌های «می دسامبر» ساخته «تاد هینز» و «آناتونی یک سقوط» از «جاتسین تریه» نیز هر یک با دریافت نمره ۳ از ۴ از سوی منتقدان در رتبه بعدی قرار دارند.

«می دسامبر» درامی درباره زنی است با بازی «جولیان مور» که سال‌ها از داستان‌ عاشقانه‌ و پرحاشیه او با همسرش می‌گذرد و «ناتالی پورتمن» با این زوج دیدار می‌کند تا برای ساخت فیلمی درباره زندگی آنها تحقیق کند. این فیلم که تا حدی با الهام از یک پرونده واقعی ساخته شده و داستان یک مثلث عشقی جذاب را روایت می‌کند.

«آناتومی یک سقوط» نیز درباره ساندرا، نویسنده آلمانی است که پس از مرگ شوهرش در برف در شرایطی مرموز به جرم قتل دستگیر می‌شود و سعی می کند در طول دادگاه بی گناهی خود را ثابت کند.

فیلم «شهر سیارکی» جدیدترین ساخته «وس اندرسون» نیز به تازگی در کن رونمایی شده و گزارش‌های اولیه از آن به عنوان یکی از بهترین آثار این کارگردان آمریکایی نام برده می‌شود و باید منتظر واکنش منتقدان به این فیلم باشیم.

فیلم «مگس‌های سیاه» از «ژان استفن ساوار» با بازی «شان پن» با امتیاز ۱.۳، تا به اینجای جشنواره کن کمترین اقبال را از سوی منتقدان سینمایی دریافت کرده است.

۱۲ منتقد سینمایی از نشریه‌هایی چون لس آنجلس تایمز، گاردین، تلگراف، دای‌زیت آلمان، مجله فیلم پوزتیف، لومند فرانسه، مجله تایم و اسکرین، به فیلم‌های بخش مسابقه اصلی از یک تا چهار ستاره نمره می‌دهد و این نمرات در جدول منتقدان اسکرین منتشر می‌شود.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۶ تا ۲۷ می (۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۲) در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.
https://cinemaideal.ir/vdce.v8xbjh8ev9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین