۰
plusresetminus
صحبت‌های خاویر باردم درباره اصغر فرهادی در کارگاهش در فستیوال کن 

او هم‌دل است

خاویر باردم، بازیگر اسپانیایی، در کارگاه یک روزه خود که در فستیوال فیلم کن امسال برگزار شد، از  تجربه‌ی همکاری با اصغر فرهادی برای فیلم «همه می‌دانند» صحبت می‌کند. 
او هم‌دل است

او درباره همکاری در ساخت یک فیلم می‌گوید:«در کارم به دنبال همان چیزی هستم که در زندگی‌ام ،احترام و هم‌دلی.» او در ادامه به شوخی ادامه می‌دهد:« البته نه احترام و هم‌دلی از سوی دیگران به خودم ، آن‌که آسان است؛ چون در اکثر موارد تو ستاره‌ی فیلم هستی و به تو همه احترام می گذارند، منظورم برای تمام افراد گروه ساخت یک فیلم است.
اتمسفر پشت صحنه‌ی یک فیلم، با روحیه و انرژی کارگردان تنظیم می‌شود؛ تمام. صد البته اگر شما فوق‌ستاره‌ی سینما باشید می‌توانید اتمسفر متفاوتی بسازید. ولی این در مورد من صدق نمی‌کند. 
 من با کارگردانان بزرگی کار کرده‌ام و بر این اساس می‌توانم بگویم که تفاوت‌ پشت صحنه‌ها، همیشه از روحیه و انرژی متفاوت کارگردان‌ها ناشی می‌شوند. وقتی برای مثال با آدم‌هایی مثل اصغر (فرهادی) کار می‌کنی؛ او یک آدم دوست‌داشتنی، اهمیت‌دهنده و هم‌دل است. او بسیار دوست‌داشتنی‌ست و همین موضوع، فضایی را می‌سازد که همه را در فضایی پر از آرامش  قرار می‌دهد و این چیزی‌ست که از کارگردان انتظار می‌رود. من توجه نمی کنم که کارگردان  چه جوایزی گرفته  یا حتی چه  ایده‌هایی خوبی دارد. من فقط می‌خواهم او انسان  خوبی باشد. چون در نهایت، فیلم‌ها ساخته می شوند اما این تجربه‌هاست که مهم هستند، تجربه‌ها تنها چیزهایی هستند که برای من باقی می مانند.»
باردم در بخش دیگری از این کارگاه، به شوخی از حاضران درخواست می‌کند او را «استاد» صدا کنند تا فرهادی بعدها ویدئوی این جلسه را ببیند:«می‌خوام اصغر ببینه که من رو هم استاد صدا می‌زنند.»
  https://cinemaideal.ir/vdcf.md0iw6djtgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما