۰
plusresetminus
۴ فیلم از اکران نوروزی روی پرده سینما است که در یک هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۸ فروردین، در مجموع ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت.
فروش 25 میلیاردی سینماها در هفته ای که گذشت

۴ فیلم از اکران نوروزی روی پرده سینما است که در یک هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۸ فروردین، در مجموع ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت.


به گزارش سینماایده آل؛ در حال حاضر ۴ فیلم از اکران نوروزی با نام‌های «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی با مضمون دفاع مقدس، «فسیل» به کارگردانی کریم امینی با مضمون کمدی، «عروس خیابان فرشته» به کارگردانی مهدی خسروی با مضمون کمدی و «بچه‌های طوفان» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی با مضمون درام برای کودکان و نوجوانان، روی پرده سینما است که در یک هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۸ فروردین، در مجموع ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت و این رقم در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم یعنی ۱۹ تا ۲۵ فروردین به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش رسید.

از میان این آمار فروش، بیش‌ترین رقم برای فیلم سینمایی «فسیل» با فروش ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی افت فروش را تجربه کرد درصورتی که این رقم در دو هفته پیش ۲۱ میلیارد تومان با ۴۶۶ هزار مخاطب بود.

داستان «فسیل» روایت سه فرد با بازی بهرام افشاری، خواننده پیش از انقلاب با نام اسی عمویی، هادی کاظمی و ایمان صفا است که پیش از انقلاب خواننده، نوازنده و ترانه سرا هستند که در میان موسیقی‌هایشان به داس و چکش اشاره می‌کنند و در این بین با انقلاب و اتفاقات بعد از آن دست و پنجه نرم می‌کننده و هر یک بعد از انقلاب یک مسیری را در پیش می‌گیرد.

فیلم بعدی «غریب» است که در جایگاه دوم گیشه قرار دارد این هفته ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشت این در شرایطی است که دو هفته پیش فروش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را با ۶۲ هزار مخاطب، برای خود ثبت کرده است.

«غریب» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و از فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره چهل و یکم فجر بود که مقطعی از زندگی شهید محمد بروجردی را روایت می‌کرد. خلاصه داستان «غریب» این است که در سال ۱۳۵۸ با بالا گرفتن اختلافات گروه‌های مسلح سیاسی از جمله کومله و دموکرات و... . شهید محمد بروجردی به همراه اندکی از همرزمانش، برای سامان دادن به اوضاع و رسیدگی به شرایط مردم راهی غرب کشور شدند. اوضاع نابسامان و اوج گیری دسته بندی ها شرایط را برای فرمانده جوان منطقه غرب پیچیده‌تر کرد. تنها یک جرقه برای انفجار کافی بود...

جایگاه سوم و چهارم هم به دو فیلم سینمایی «عروس خیابان فرشته» و «بچه‌های طوفان» تعلق دارد که به ترتیب ۵۰۰ میلیون و ۵ میلیون تومان فروش داشتند.

مجموع فروش سینما چقدر است؟
آمار کامل فروش سینماهای ایران تا امروز ۲6 فروردین ۱۴۰۲ اینگونه است: فیلم سینمایی «فسیل» در این ۲۷ روزی که روی پرده سینما رفته توانسته ۵۳.۵ میلیارد تومان فروش را برای خود ثبت کند. فیلم «بخارست» در ۱۴۷روز اکرانی که داشته ۵۱ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان فروش را تجربه کرد. فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی» هم در این سه ماه و یک هفته‌ای که اکران شده ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش را تجربه کرد و فیلم سینمایی «لوپتو» هم در ۱۶۰ روز ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت.

دیگر فیلم‌ها هم عبارتند از: «چپ راست» که ۱۳۰ روز روی پرده سینما بوده و در مجموع ۱۳میلیارد و ۲۳۰میلیون تومان، «خط استوا» در ۴۸ روز ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، «جزیره فضایی» بعد از ۱۱۲ روز اکران ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، «غریب» ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در ۲۷ روز و «عروس خیابان فرشته» ۴ میلیارد تومان فروش داشته است. https://cinemaideal.ir/vdch.6nxt23nxiftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آخرین عناوین