کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در حاشیه جلسه دولت

اسماعیلی: جشنواره فجر ۴۱ پرشکوه‌ترین جشنواره همه دوره‌ها بود

26 بهمن 1401 ساعت 15:23

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فجر از هر جهت با موفقیت انجام شد و بهترین داورانی که شخصیت‌های برجسته هنری بودند در صحنه حاضر شدند و بهترین مجری که می‌توانست اجرا کند، این کار را انجام داد.


 محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی فجر، اظهار کرد: ما در همه بخش‌ها برنامه‌های آماده‌ داریم و فروش بلیت به مردم را خواهیم داشت و مانند جشنواره فیلم و تئاتر با حضور همیشگی مردم برگزار شود.

وی افزود: ما وظیفه داریم که حضور مردم در حوزه‌ فرهنگ و هنر را تقویت و حمایت کنیم. برنامه اصلی ما سپردن انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری به دست خود مردم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد درباره جشنواره فیلم فجر و ارزیابی خود از آن، تأکید کرد: ارزیابی‌ را باید ناظران انجام دهند اما جشنواره همه جهاتش با موفقیت انجام شد و به جای ۲۲ فیلم، ۲۴ فیلم در آن شرکت کردند و بهترین داورانی که شخصیت‌های برجسته هنری بودند شاید چند سال بود در صحنه داوری حضور نداشتند امسال حاضر شدند و بهترین مجری که می‌توانست اجرا کند، این کار را انجام داد.

اسماعیلی یادآور شد: جمعیت فوق‌العاده‌ای آمدند و ما شرمنده مردم شدیم و تعداد زیادی هم پشت درها ماندند. همه کسانی که جایزه بردند در جلسه حاضر بودند به جز یکی دو نفر که مشکلاتی داشتند و هرسال هم بیشتر از این غایب داشتیم.

وی تأکید کرد: آقای رئیس‌جمهوری برای اولین بار در تاریخ جشنواره آمد و به تماشای فیلم نشست و اعضای دولت و نهادهای مختلف کمک کردند که یک جشن باشکوه برای مردم برگزار شد و جشنواره به یک نقطه اوج و عطف بدل شد. شاید کسی تصور نمی‌کرد که جشنواره فجر پرشکوه‌ترین جشنواره تمام دوره‌ها باشد؛ چه به لحاظ حضور، چه تنوع فیلم و چه تنوع ژانرها.
 


کد مطلب: 3231

آدرس مطلب :
https://www.cinemaideal.ir/news/3231/اسماعیلی-جشنواره-فجر-۴۱-پرشکوه-ترین-همه-دوره-ها

سینماایده‌آل
  https://www.cinemaideal.ir