کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

برنامه نمایش فیلم «شب، داخلی، دیوار» وحید جلیلوند در فستیوال ونیز

25 مرداد 1401 ساعت 22:41

نوید محمدزاده و امیر آقایی بازیگران اصلی «شب، داخلی، دیوار» هستندفیلم سینمایی «شب داخلی دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند که در بخش رقابتی ونیز ۲۰۲۲ یکی از نامزدهای شیرطلای بهترین فیلم است، نخستین نمایش جهانی خود را روز ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) برای اهالی رسانه در سالن «Sala Darsena» تجربه خواهد کرد و اولین نمایش عمومی خود را نیز روز ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) از ساعت ۱۶:۱۵ در سالن «Sala Grande» خواهد داشت.
.
ساخته جلیلوند در مجموع طی روزهای ۷ تا ۹ سپتامبر (۱۶ تا ۱۸ شهریور) در ۵ نوبت در جشنواره ونیز روی پرده خواهد رفت که چهار نمایش ویژه دارندگان کارت (اهالی سینما و رسانه) و دو نمایش عمومی خواهد بود.
.
نوید محمدزاده و امیر آقایی بازیگران اصلی «شب، داخلی، دیوار» هستند و فیلم داستان مردی نابینا را دنبال می‌کند که دربان ساختمانش جلوی اقدام به خودکشی او را می‌گیرد و به او اطلاع می‌دهد که یک زن فراری در ساختمان پنهان شده است. هدف مرد نابینا کمک به  این زن می‌شود.
.
«شب، داخلی، دیوار» به تهیه‌کنندگی #علی_جلیلولند، سومین فیلم به کارگردانی وحید جلیلوند در جشنواره ونیز است.
.
نخستین فیلم او با عنوان «چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت» در سال ۲۰۱۵ در افق‌های نمایش داده شد و فیلم بعدی او «بدون تاریخ، بدون امضا» نیز در این بخش حضور داشت که جایزه بهترین کارگردانی و همچنین بهترین بازیگر مرد (محمدزاده) را کسب کرد و در ادامه به عنوان نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار انتخاب شد.
.
هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان، از تاریخ ۳۱ آگوست تا ۱۰ سپتامبر (۹ تا ۱۹ شهریور) در ایتالیا برگزار می‌شود.


کد مطلب: 2571

آدرس مطلب :
https://www.cinemaideal.ir/news/2571/برنامه-نمایش-فیلم-شب-داخلی-دیوار-وحید-جلیلوند-فستیوال-ونیز

سینماایده‌آل
  https://www.cinemaideal.ir