کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در پی تبلیغات رژیم غذایی

رامبد جوان زرشک زرین دریافت کرد

13 آذر 1400 ساعت 15:20

رامبد جوان به دلیل تبلیغات رژیم غذایی، زرشک زرین یک نظرسنجی مردمی را از یک برنامه رادیویی دریافت کرد.به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه ی «ترین ها» با اجرای شاهین جمشیدی هر هفته با هدف معرفی برترین های ایران در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی پخش می شود.
این برنامه روز جمعه(دوازدهم  آذر ماه) با یک موضوع فرهنگی همراه مخاطبان شد و «عجیب ترین تعارف های ایرانی ها» را از نگاه مخاطبان معرفی کرد.
تعارف از شاخصه‌های فرهنگ مردم ایران و مجموعۀ آدابی که هر فردی در رابطه‌اش با دیگران و برای نشان‌دادن فزونی محبت، دوستی و ادب به‌طور مستمر انجام می‌دهد.
تعارفی که میان مردم بسیار متداول بود، از ادب و صفای درون‌شان سرچشمه گرفته است، تا آن‌جا که سیاحان، مهمان‌نوازی و گشاده‌رویی را ویژگی بارز مردم این سرزمین‌دانسته اند.
در برنامه «ترین ها» لیستی از عجیب ترین تعارف های ایرانی ها برای مخاطبان در فضای مجازی ارائه شد که با نظر سنجی صورت گرفته «قابل شما را نداره» عجیب ترین تعارف ایرانی شد و بعد از آن عبارت های تعارفی «نوکرتم» و «دست بوسه» به ترتیب دوم و سوم شدند.
در پایان برنامه با احسان رضایی منتقد ادبی، درباره تعارف در فرهنگ ایرانی گفتگو شد که وی در این مصاحبه تعارف را به عنوان بازی زبانی در کشورهای باسابقه تمدن طولانی عنوان کرد و اشاره به این موضوع کرد که اگر شما یک رمان را به نویسندگی یک انگلیسی زبان بخواند تعارف بیشتری در متن آن می یابید تا زمانی که این رمان را یک فرد آمریکایی نوشته باشد.
وی افزود: تعارف در نگاه مسافران و گردشگران شاید جالب باشد ولی گاهی برای آنها نیز سخت است و یکی از مسائل و مصائب سفر به ایران می شود.
«زرشک زرین» با اجرای شهرو احمدوند از بخش های دیگر برنامه «ترین ها» است که متناسب با موضوع برنامه چند ساعت قبل از برنامه یک نظرسنجی برای شنوندگان در صفحه مجاری برنامه گذاشته و در انتهای برنامه نتیجه اعلام می‌شود.
روز جمعه این بخش با موضوع صحبت های نسنجیده سلبریتی ها راهی آنتن شد و از مخاطبان پرسیده شد که شما زرشک زرین را به کدام گزینه می دهید؟؛ مریم امیرجلالی به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی، نفیسه روشن به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی یا رامبد جوان به خاطر صحبت های نسنجیده اش در تبلیغات اخیر.   
طبق نظرسنجی صورت گرفته مخاطبان با اهدای «زرشک زرین» به رامبد جوان دلخوری شان را از رفتار و گفتار وی در تبلیغات اخیر نشان دادند.
برنامه "ترین ها" روزهای جمعه ساعت ۱۶ به تهیه کنندگی نازنین حاج سیف الله، اجرای شاهین جمشیدی و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن صبا می شود.


کد مطلب: 1533

آدرس مطلب :
https://www.cinemaideal.ir/news/1533/رامبد-جوان-زرشک-زرین-دریافت

سینماایده‌آل
  https://www.cinemaideal.ir