کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

موفقیت تازه آیدا پناهنده

«تی‌تی» از تماشاگران جشنواره فرانسوی جایزه گرفت

24 آبان 1400 ساعت 17:14


فیلم سینمایی «تی‌تی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آیدا پناهنده بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره «تصاویر نو پارسی» فرانسه شد.

به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «تی‌تی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آیدا پناهنده که در بخش مسابقه فستیوال فرانسوی «تصاویر نو پارسی» Nouvelles Images Persanes حضور داشت شب گذشته ۲۳ آبان ماه جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این فستیوال را از آن خود کرد.

این فستیوال که وجه تسمیه آن رمان «نامه‌های پارسی» شارل مونتسکیو فیلسوف دوران روشنگری است از ۱۰ تا ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ برابر با ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه در شهر ویتره فرانسه برگزار شد. 

ریاست هیات داوران این فستیوال را که با هدف نمایش فیلم‌های سینمایی داستانی، مستند و فیلم‌های کوتاه از تمامی کشورهای فارسی زبان برگزار شد، انیس دو ویکتور بر عهده داشت.

فستیوال «تصاویر نو پارسی» در کنار نمایش فیلم‌های بخش مسابقه، ۲ بخش ویژه را به مرور آثار عباس کیارستمی و یک بخش دیگر را به ژان کلود کریر فیلمنامه‌نویس فقید فرانسه اختصاص داده بود.

همچنین فیلم سینمایی «تی‌تی» به نویسندگی ارسلان امیری و آیدا پناهنده با بازی الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر و هوتن شکیبا، از پانزده تا بیست و دو نوامبر در بخش سینمای جهان هشتمین دوره فستیوال بین‌المللی فیلم دهوک در اقلیم کردستان عراق نیز به نمایش درخواهد آمد.

پخش جهانی فیلم سینمایی «تی‌تی» بر عهده DreamLab Films به مدیریت نسرین میرشب است.


کد مطلب: 1439

آدرس مطلب :
https://www.cinemaideal.ir/news/1439/تی-تی-تماشاگران-جشنواره-فرانسوی-جایزه-گرفت

سینماایده‌آل
  https://www.cinemaideal.ir